Archive for the ‘arty’ Category

Limit w karcie a linia kredytowa

Któż z nas nie ma czasami potrzeby, by skorzystać z jakiejkolwiek formy kredytu czy pożyczki bankowej – zdarzają się w życiu czasem sytuacje niespodziewane, wymagające podjęcia takiego kroku. Ważne w takich sytuacjach jest, aby zachować odpowiedzialność, a więc mierzyć siły na zamiary i korzystać z różnego rodzaju pożyczek czy kredytów tylko w sytuacji, kiedy nasza sytuacja materialna pozwoli na spłacenie w całości oraz w określonym terminie zaciągniętych zobowiązań finansowych. Pożyczka od banku może przybierać bardzo różne formy, pewne kredyty wymagają zgromadzenia ogromnej ilości dokumentacji i długiego oczekiwania na pozytywną decyzję kredytową (jak na przykład kredyt na dom czy mieszkanie), innym razem możemy bardzo szybko uzyskać pieniądze, z pomocą na przykład karty kredytowej. Większość osób posiadających takie karty kredytowe posiada też określony limit w karcie, czyli możliwość czy to skredytowania zakupów w supermarkecie, czy też pobrania pieniędzy w bankomacie. Tego rodzaju szybkie kredyty wiążą się zawsze z określonymi kosztami, na pewno nie są one niskie – jak szacują eksperci finansowi, taki kredyt w karcie należy do jednego z najdroższych produktów bankowych. Inną formą szybkiego kredytu, również do uzyskania pieniędzy z bankomatu, jest tak zwana linia kredytowa – a więc pewien limit w koncie, który mamy do wykorzystania. Taka forma jest korzystniejsza dla klienta – posiadacza konta, bowiem w ten sposób zaciągnięte kredyty są dużo niżej oprocentowane niż kredyty w karcie. Korzyścią takiego rozwiązania jest też to, że ponosimy koszty tylko od tej kwoty, jaką zrealizowaliśmy z bankomatu – pozostała przyznana nam kwota może sobie spokojnie leżeć na koncie, nie generuje to żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie człowiek czuje się pewniej, gdy ma możliwość w każdej chwili, w razie nagłej potrzeby, uzyskać określoną ilość gotówki, po udaniu się do najbliższego bankomatu.

Prawa kredytobiorcy w świetle najnowszych przepisów

Banki zachęcają nas w reklamach do korzystania z ich oferty czy to kredytowej, czy to w postaci lokat bankowych, czyli by wpłacać do banku pieniądze. Tak to już jest, że jedni wpłacają pieniądze na lokatę i liczą zyski, drudzy zmuszeni są do korzystania z różnego rodzaju kredytów, czy to będą kredyty na zakup nieruchomości, a więc hipoteczne, czy też szybkie kredyty gotówkowe, na bieżące potrzeby czy niespodziewane zakupy. Banki zawsze przedstawiają swoje produkty jako najlepsze, niedoścignione dla konkurencji, najczęściej klienci zachęcani są niezwykle niskim oprocentowaniem danej pożyczki czy kredytu. Jednak zanim zdecydujemy się na dany kredyt w określonym banku, warto jest sprawdzić, co oferuje konkurencja, porównać poszczególne oferty, najbardziej celem sprawdzenia, czy dana pożyczka od banku jest rzeczywiście produktem w naszej sytuacji idealnym rozwiązaniem. Nie tak dawno weszła w życie ustawa o kredycie konsumenckim, regulująca wiele kwestii na linii bank – kredytobiorca, generalnie większość zapisów tej nowej regulacji prawnej jest dla klientów banków korzystnych. Pewnym novum jest to, że każdy bank, na wyraźną prośbę klienta, powinien udostępnić mu szczegółowe informacje o danym produkcie finansowym, przy czym informacja taka powinna być zredagowana na określonym druku, takim samym dla wszystkich banków. Dzięki temu klient będzie mógł jasno sprawdzić, które kredyty posiadają korzystne oprocentowanie i jakie generują łączne koszty – ułatwi to bez wątpienia podjęcie właściwej decyzji w kwestii wybrania konkretnego produktu finansowego. Inną korzyścią dla klienta, który już zdecydował się na skorzystanie z określonego kredytu, jest możliwość odstąpienia od umowy w ciągu nawet 2 tygodni od daty jej podpisania, przy czym w takiej sytuacji musi oddać kwotę kredytu wraz z należnymi za ten czas odsetkami w ustalonej w umowie wysokości. Z kolei w świetle nowej ustawy banki nie maja narzuconych limitów odnośnie stosowania marży przy udzielanych kredytach.

Jakie kredyty bierzemy najczęściej

W naszym kraju mamy kilkadziesiąt różnych banków, nie licząc licznych instytucji pozabankowych, trudniących się między innymi udzielaniem różnego rodzaju pożyczek. W każdej dziedzinie konkurencja jest dobra dla klienta, tak więc mamy możliwość skorzystania z szerokiej oferty kredytowej, jeżeli będziemy mieli taka potrzebę oraz oczywiście tak zwane zdolności kredytowe – ten ostatni czynnik zostanie sprawdzony w banku, gdzie będziemy starali się o dostęp do pieniędzy. Każda pożyczka od banku wiąże się z pewnymi obowiązkami ze strony klienta, a więc dostarczenie wszystkich dokumentów, które bank zażąda od nas, by podjąć odpowiednią decyzję kredytową. Najwięcej w naszym kraju jest udzielanych tak zwanych kredytów konsumpcyjnych, na dowolny cel, ich wysokość nie jest zbyt wielka, natomiast formalności związane z otrzymaniem tego rodzaju kredytów są relatywnie niewielkie – często pieniądze są wypłacone od ręki lub przelane tego samego dnia na wskazane konto. Tego rodzaju produkty finansowe można określić mianem szybkie kredyty, na pewno dużo więcej trzeba wypełnić formalności przy staraniu się o kredyt hipoteczny, a więc zaciągany pod kątem kupna nieruchomości, jak dom, działka czy mieszkanie. Tego rodzaju kredyty udzielane są również w walutach obcych, jednak zaznaczyć należy, że z każdym rokiem banki stosują coraz bardziej wygórowane kryteria do uzyskania takiego kredytu w walucie obcej. Polacy często korzystają z tak zwanych linii kredytowych, zwanych inaczej kredytem w koncie – po prostu bank określa nam, do jakiej wysokości możemy się zadłużyć, posiadając konto rozliczeniowo – oszczędnościowe, gdzie na przykład wpływa nasze uposażenie z tytułu pracy. Kolejna możliwość uzyskiwania kredytów to korzystanie z kart kredytowych w ten sposób, że pobieramy pieniądze w bankomacie – jednak należy wiedzieć, że tego rodzaju usługa jest stosunkowo droga dla posiadacza takiej karty, bowiem jest naliczane od wziętej z bankomatu kwoty wysokie oprocentowanie plus ewentualna prowizja za skorzystanie z bankomatu.

Kredyt konsolidacyjny lekiem na spiralę zadłużenia

Kredyty mają to do siebie, tak jak wszelkie zobowiązania finansowe, że bardzo fajnie się je bierze, natomiast nie zawsze równie łatwo się je spłaca – zwłaszcza w sytuacji, kiedy przecenimy swoje siły i nabierzemy kredytów więcej, niż jesteśmy w stanie na bieżąco spłacać. Najgorsza sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy bierzemy kolejne szybkie kredyty tylko w tym celu, by mieć pieniądze na spłatę już zaciągniętych zobowiązań. Taka sytuacja z czasem doprowadzić może do tak zwanej spirali zadłużenia, kiedy musimy zaciągać kolejne kredyty o coraz wyższych sumach, bowiem w innej sytuacji nie możemy związać końca z końcem. Niektórzy w takich sytuacjach po prostu przestają regulować na bieżąco zobowiązania finansowe wobec banku, a co gorsza – nie podejmują kontaktu z danym bankiem, wręcz unikając go. Jest to najmniej odpowiedzialna postawa, która z czasem doprowadzi do tego, że bank wymówi nam umowę i skieruje sprawę do windykacji, a następnie do egzekucji. Musimy być na tyle odpowiedzialni, by wiedzieć, że każda pożyczka od banku powinna być bezwzględnie spłacana, zaś w sytuacji problemów z bieżącą spłatą zobowiązań warto jest natychmiast skontaktować się z pracownikiem banku i szczerze przedstawić swoją sytuację. Bank może w takiej sytuacji zaproponować kilka różnych rozwiązań, jednym z nich będzie skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego. Jest to kredyt specyficzny, uzyskany w celu spłacenia wszystkich dotychczasowych zobowiązań wobec banków albo przynajmniej ich dużej części, w celu zastąpienia wielu płaconych co miesiąc rat jedna ratą o niższej wysokości. Takie rozwiązanie pozwala osobie zadłużonej nieco odetchnąć i daje szanse stanięcia na nogi, oczywiście w aspekcie finansowych możliwości. Taki kredyt konsolidacyjny pozwoli również być może na obniżeniu oprocentowania sumy posiadanych zobowiązań kredytowych, gdyż kilka kredytów o wyższym oprocentowaniu może być zastąpionych jednym produktem finansowym o oprocentowaniu niższej wysokości.

Kredyt w złotówkach czy w walucie obcej

Jeszcze kilkanaście lat temu w naszym kraju możliwe było wzięcie kredytu w banku tylko w polskiej walucie, ta sytuacja stopniowo zmieniała się po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej, wtedy duża część kredytów, zwłaszcza tych hipotecznych, na zakup nieruchomości, była udzielana w walutach obcych. Kilka lat temu takim hitem były kredyty udzielane we frankach szwajcarskich, posiadały one niezaprzeczalne zalety, a więc relatywnie niskie oprocentowanie, nawet 3-krotnie niższe niż analogiczne oferowane w złotówkach. W ciągu kilku lat z tego rodzaju produktów finansowych skorzystało około 700 tysięcy kredytobiorców, w tym czasie pożyczka od banku, udzielana w walutach obcych, stanowiła ponad 90 procent wszystkich udzielanych kredytów hipotecznych. Dodatkową zachętą był rekordowo niski kurs złotówki w odniesieniu do franka szwajcarskiego czy euro, jednak bankowcy ostrzegali, że w przypadku zmiany kursów poszczególnych walut i osłabienia się złotówki kredytobiorcy mogą mieć problem ze spłatą tego rodzaju zobowiązań, gdy raty do zapłacenia nagle będą dużo wyższe. Sprawdziło się to i od kilku lat kredytobiorcy, którzy posiadają takie walutowe kredyty, rzeczywiście płacą dużo wyższe raty. Od co najmniej 2 lat w naszym kraju nie tylko szybkie kredyty, ale tez i kredyty na zakup nieruchomości są udzielane praktycznie tylko w złotówkach, bowiem frank szwajcarski już jest praktycznie niedostępny dla kredytobiorców, zaś kredyty w euro posiadają bardzo wymagające kryteria. Kredyty zaciągane w złotówkach, zwłaszcza te spłacane następnie przez długie lata, są o tyle bezpieczniejsze, że nie ma zagrożenia ryzykiem kursowym, są bardziej przewidywalne wysokości poszczególnych rat. Mogą one zmieniać się tylko nieznacznie, w zależności od tego, jakiej wysokości stopy ustalone zostaną przez Radę Polityki Pieniężnej, w zależności od tego bowiem banki ustalają zmianę oprocentowania swoich produktów kredytowych.

informacje biznesowe finansowo arty gdzie szukac dotacji wlasna firma w internecie kapitalizm to ogromne mozliwosci inwestowanie zdobytego kapitalu konczy sie kryzys gospodarczy g 2 finansowo arty g 2 polki sa bardzo przedsiebiorcze dochodowe dzialalnosci gospodarcze doroslosc to upowaznia do zalozenia biznesu psychika w biznesie jakze istotna biznes moze zrujnowac nawet zycie rodzinne g 3 finansowo arty g 3 aby zyc na swoj rachunek trzeba doroslosci biznes to przeciez nie tylko zyski porazke odczuja tylko ci nieprzygotowani do biznesu pomyslodawcy biznesu maja ciezkie zazwyczaj zycie pewnosc biznesu to juz jakis sukces g 4 finansowo arty g 4 przemyslenia w temacie biznesu jak najbardziej sa zalecane na biznes bezpieczniej jest sie dokladnie przygotowac jak sprawdzic atrakcyjnosc kredytu bankowego szybki kredyt w banku czy instytucji pozabankowej zakup ratalny czy kredyt gotowkowy g 5 finansowo arty g 5 limit w karcie a linia kredytowa prawa kredytobiorcy w swietle najnowszych przepisow jakie kredyty bierzemy najczesciej kredyt konsolidacyjny lekiem na spirale zadluzenia kredyt w zlotowkach czy w walucie obcej g 6 finansowo arty g 6 na jakie aspekty zwracac uwage przy braniu kredytow oprocentowanie kredytow pozyczek chwilowek szybkie pozyczki w kazdej chwili kredyt na dowolny cel kredyt na krotki okres splaty czy na dluzszy g 7 finansowo arty g 7 pozyczki bankowe dobre na chwile bank doskonalym sprzymierzencem w trudnej chwili kredyt hipoteczny pomocna dlonia wysokosc pozyczki dla kazdego indywidualne podejscie bankow do klientow g 8 finansowo arty g 8 dogodne raty szybkich pozyczek pozyczka latwa do splaty chwilowka kredyt gotowkowy szybki kredyt przez internet g 9 finansowo arty g 9 kredyt w banku czy szybki kredyt to koniecznie drogi kredyt pozyczki spoleczne szybka pozyczka przez internet pozyczki spolecznosciowe g 10 finansowo arty g 10 czy bezrobotny moze otrzymac kredyt kredyt bez zdolnosci kredytowej rynek pozyczek w polsce umiejetnosci konkurencyjnosc g 11 finansowo arty g 11 archiwum dokumenty dokumentacja sukces wiedza g 12 finansowo arty g 12 stanowisko wizytowki samozatrudnienie praca na etacie czy wlasna firma dzialalnosc gospodarcza w polsce a podatki g 13 finansowo arty g 13 pomysl na biznes czyli zalozenie malego sklepu czy polskie prawo sprzyja prowadzeniu biznesu rola internetu w prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej waluta w kredycie odsetki i oprocentowanie g 14 finansowo arty g 14 zawsze ubezpieczone historia inwestycji kredyt bankowy umowa kredytowa oplacalnosc kredytowa g 15 finansowo arty g 15 madry wybor obowiazkowe ubezpieczenie oc inwestycje na przyszlosc warunki ekonomiczne i prowadzenie firmy odpowiedni dobor pracownikow g 16 finansowo arty g 16 otoczenie biznesu warto z nim wspolpracowac zakladamy firme kredyt w rachunku biezacym kredyt obrotowy w rachunku kredytowym kredyt gotowkowy dla ludnosci g 17 finansowo arty g 17 kredyt dla studentow kredyty inwestycyjne kredyty kleskowe dla rolnictwa kredyty gotowkowe na kazda okazje kredyty nawozowe g 18 finansowo arty g 18 kredyty na zakup ziemi kredyty swiateczne kredyt marzen kredyt mieszkaniowy bedzie dostepny juz dzis kolejny bank z aspiracjami g 19 finansowo arty g 19 dzis kredyt bedzie sie oplacal wazny plan jest tutaj konieczny to dzisiaj banki dyktuja warunki uniwersalny kredyt do kazdego celu decyzja korzystna dla nas to kredyt na auto g 20 finansowo arty g 20 fan czterech kolek musi miec wlasna bryke nic nie trzeba dzisiaj robic oznakowanie produktu popyt produkty oplacalne